Vybíráme koupelnový nábytek

Koupelna je pro mnoho lidí svatyní, kde se oddávají klidu a relaxu, očistíme se zde nejen od nečistot, ale také si vyčistíme hlavu od starostí a vyjdeme z koupelny jako noví lidé. Jiní vnímají koupelnu jen jako místo pro nezbytnou hygienu. Ať už vnímáte koupelnu jakkoliv, jde o místo, které se v každé domácnosti liší. Někteří mají malé koupelny, které nenabízí příliš prostoru, jiní mají velké koupelny, kde se nabízí mnoho možností pro vybavení i úpravy. Velmi důležitý je v koupelně nábytek, ten je třeba vybírat zodpovědně, protože mnoho lidí při něm zbytečně chybuje. Představíme si tipy, jak vybírat nábytek do koupelny

  • Vždy jedině koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek se liší od nábytku do zbytku domácnosti a to především odolností. V koupelně je zvýšená vlhkost a pokud byste sem pořídili nevhodný nábytek, vlhkost by ho mohla začít postupně ničit. Povrch by mohl začít bobtnat nebo praskat, mohla by se objevit hniloba, plíseň nebo by se mohl začít i postupně rozpadat. Nábytek do koupelny má takovou povrchovou úpravu, která vlhkost snese a nepoškodí se, když na něj občas vycákne voda. Často se zde používá návytek z masivu, protože je masiv odolnější než dřevotříska. Zcela ideální je bambusový nábytek, tento materiál je sám o sobě odolný a jelikož je velmi pevný, nábytek nemusí mít tak tlusté stěny nebo konstrukce.    

  • Velká koupelna

Když se vybírá nábytek do velké koupelny, můžeme se inspirovat v mnoha katalozích a online nabídkách. Vyplatí se pořídit set, který k sobě dokonale ladí. Set je často levný, respektive levnější než kdybyste pořizovali kusy nábytku do koupelny jednotlivě. Pokud máte v koupelně více místa, můžete zde mít praktický úložný prostor na potřebné věci, tedy nejen na kosmetiku a čistící prostředky, ale třeba také na ručníky, a další. Lidé mají ve velkých koupelnách často také pračku, koš na prádlo a další. Je vhodné prostor využít, ale nesnažte se ho zaplnit za každou cenu, mít vzdušné prostory a místo pro pohyb je vždy výhodou. Ne každý má tak velkou koupelnu, aby zde mohli být zároveň 2 a více lidí.  

  • Nábytek do malé koupelny

Zatímco vybavování velké koupelny není příliš složité, u malé koupelny je to často umění. Je někdy těžké, když chcete mít v malé koupelně dostatek nábytku a zároveň komfort. Nikdy není řešením ubírat si prostor k pohybu. Ideální možností je vybírat takový nábytek, který šetří místo. Proč mít například zvlášť zrcadlo a skříňku, když to můžete elegantně zkombinovat a pořídit si skříňku se zrcadlem. To samé se týká umývadla. Proč mít samostatné umývadlo a skříňku, když můžete mít umývadlo se skříňkou. Když zde není dostatek prostoru na nábytek, přijdou vhod poličky. Poličky můžete mít i nad vanou nebo u sprchového koutu. Pokud se vybírají skříňky, nevybírejte s otevíracími dvířky, ale spíše s posuvnými, opět si tím ušetříte místo navíc. V malé koupelně by nemělo být zbytečně mnoho úložného prostoru, ale spíše jen prostor pro ty nejnutnější věci. Nábytek do malé koupelny mohou tvořit klidně jen zrcadlová skříňka a skříňka na kosmetiku, případně poličky. Myslete na to, že méně někdy znamená více.  

Náš tip: Pokud zařizujete nový dům, jistě se vám bude hodit nářadí a vybavení na zahradu. Na www.zahradatech.cz si vyberte ze široké nabídky. Mají sekačky na trávu, štípače dřeva, zahradní traktory, ale i motorové pily.

  • Nebojte se stylu a inovací 

Při nákupu vybavení do koupelny sledujte také nové trendy. Když například pořizujete zrcadlo, všimněte si, že jsou velmi populární podsvícená zrcadla nebo zrcadla, která se nemlží. U umývadel se nabízí nejen keramické modely, ale také modely z kamene nebo i vyřezávaná umývadla. Samozřejmě záleží na vašem rozpočtu, je však na místě vnímat to, že v koupelně trávíme mnoho času a je třeba se zde cítit příjemně.

  • Kde nábytek do koupelny nakupovat

Existuje mnoho obchodů, které koupelnový nábytek nabízí, největší výběr mají velké obchody jako IKEA, OBI, Ravak, SIKO, JIKA, Sconto, Sapho, Baumax, Möbelix, JYSK či Hornbach. Výhodou je zde skutečnost, že si můžete nábytek fyzicky prohlédnout, ne každý má takovou fantazii, aby si uměl nábytek v koupelně představit. Jezdit do všech obchodů je ovšem složité a koupelnový nábytek můžete snadno vybrat i online. Nezapomínejte si však nábytek dobře změřit. U nábytku jsou vždy uvedené rozměry, takže si přeměřte koupelnu, abyste měli jistotu, že se vám sem nábytek bez problémů vejde.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte