Zrcadlo do koupelny je potřeba vybírat s rozmyslem

Zrcadlo patří k základní výbavě každé koupelny. Vhodně zvolené zrcadlo do koupelny může významným způsobem ovlivnit celkový vzhled této místnosti. Tento doplněk nám totiž neslouží jenom k tomu, abychom si zkontrolovali svůj vzhled.

Jestliže vybereme ten správný kousek a následně jej vhodně umístíme, můžeme tak opticky zvětšit prostor a také místnost prosvětlíme. To je žádoucí především v malých koupelnách, které se nacházejí v panelákových bytech a mnohdy jsou to místnosti postrádající okna.

zil6060krbv imagegallery 4

Můžeme tak šetřit finanční prostředky, které bychom jinak vynaložili za nákup dalšího světla. Také spotřeba energie tak bude nižší.

V případě, že si nejsme jisti, jaký druh zrcadla vybrat a kam jej správně umístit, měli bychom zavítat do obchodů, kde se zabývají realizací koupelen a můžeme si zde také prohlédnout koupelny vzorové. Mezi takové patří Ravak, SIKO, JIKA nebo Sapho. 

Před samotným výběrem zrcadla

Než se pro jakýkoli model rozhodneme, dobře si prohlédněme propozice svojí koupelny, popřemýšlejme nad tím, kam by bylo vhodné zrcadlo umístit, zda si koupit pouze zrcadlo samotné nebo v rámu. Obdélníkové, kulaté zrcadlo nebo oválné, zrcadlo s poličkou nebo bez ní, zda v něm bude zabudované světlo nebo nikoli. V případě, že chceme vyměnit stávající zrcadlo za nové, popřemýšlejme nad tím, co nám na starém zrcadle vadilo a co nám naopak vyhovovalo.

zil6060krbv imagegallery 1

Nabídka zrcadel je široká

Kromě koupelnových studií nabízejí zrcadla do koupelny i další obchody a řetězce. Patří mezi ně IKEA, OBISconto, Baumax, Möbelix, JYSK nebo Hornbach. Můžeme si zde prohlédnout zrcadla různých stylů i v různém provedení.

  • Zrcadla bez rámů

Jde o nejjednodušší typ zrcadla, které je ideální volbou do minimalistického stylu bydlení. Jedná se o jednolitou zrcadlovou plochu různého tvaru i rozměru.

  • Zrcadla s rámem

V případě, že přemýšlíme nad koupí zrcadla v rámu, měli bychom mít na paměti, že se, s největší pravděpodobností, bude jednat o velmi výrazný prvek. Měli bychom si tedy vybrat takový model, který stylově zapadne do naší koupelny. Také je důležité si uvědomit, že rám výrazným způsobem ovlivní osvětlení nad zrcadlo.

  • Zrcadlová skříňka do koupelny

Nad tou bychom měli pouvažovat v případě, že koupelna nenabízí dostatek prostoru. Kromě toho, že tak dokonale splní svůj účel, poskytne nám také místo pro ukládání drobných hygienických potřeb, případně ručníků. Skříňka navíc nabízí různé varianty pro otevírání. A dokonce může být i s osvětlením.

  • Zrcadlo s policí

Opět dobrá volba pro menší koupelny. Police nám umožní odkládání drobných hygienických pomůcek, které používáme několikrát denně. Vybírat si můžeme ze dvou základních variant – první je ta, kdy je police umístěná pod zrcadlem. Druhou možností jsou pak menší poličky po bocích zrcadla.

scan118.1z.9016

Jak na osvětlení zrcadla?

Zrcadlo bude plnit svou funkci pouze v případě, že bude řádně osvětleno. Světlo u zrcadla musí být umístěno tak, aby nás neoslňovalo, ale také aby nám nestínilo. Někdy bývá osvětlení součástí zrcadla a je umístěno za hranou zrcadla nebo lištou, která tvoří rám.

Vhodnou volbou jsou také LED pásky, které můžeme rozmístit kolem zrcadla. Šikovným pomocníkem jsou různé druhy lampiček, které se dají nastavit. Umístit je můžeme po stranách zrcadla. Tak zajistíme, že každý člen rodiny si světlo upraví podle potřeby.

cala10080

Osvětlení zrcadla však pouze doplňuje světlo centrální, které je, většinou umístěné na stropu místnosti. Pokud patříme mezi šťastlivce, kteří mají koupelnu s oknem, umístíme zrcadlo proti němu.

Umístění zrcadla

Nejprve je potřeba si uvědomit, kdo všechno bude zrcadlo používat. Pokud máme domácnost s menšími dětmi, je ideální volbou zrcadlo větších rozměrů (především do výšky), které ukotvíme o něco níže.

nl559 imagegallery 0

Jen tak zajistíme, aby si ten nejmenší člen nemusel stoupat na špičky a ten nejvyšší se u zrcadla nemusel hrbit.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte