Elektrický sušák ručníků je praktickým doplňkem každé koupelny

Elektrický sušák na ručníky patří mezi nejvíce praktické pomocníky v koupelně. Možná už jste ho viděli v jiných koupelnách a uvažujete o jeho pořízení. V koupelně je velmi vysoká vlhkost a zajisté jste si všimli toho, že když pověsíte mokrý ručník na háček, jen tak vám neuschne. Díky elektrickému sušáku ručníků se můžete pokaždé utírat do suchého ručníku. Při nákupu dělá mnoho lidí zbytečné chyby. Vyplatí se nejprve promyslet, jaký model je pro vás vhodný a teprve následně se pustit do nákupu. Pokud jste bezradní, poradíme vám nejdůležitější kritéria, kterých byste se měli držet.

Velikost

Elektrický sušák ručníků slouží v mnoha koupelnách i jako topení. Menší koupelny spolehlivě vyhřeje. Důležité je zvolit správnou velikost. Pokud žijete v domácnosti sami nebo v páru, postačí vám malý elektrický sušák ručníků do koupelny. Pokud máte početnou rodinu, budou vaše ručníky na malém sušáku ošklivě naházené a když se budou překrývat, správně vám neuschnou. Je vhodné kupovat sušáky takové velikosti, aby se na ně bez problémů vešly ručníky nebo osušky všech členů domácnosti.

Tvar a provedení

Důležitý je také tvar  provedení. Nabízí se vám elektrické sušáky na stěnu i volně stojící sušáky. U volně stojících je výhodou, že je můžete libovolně přesouvat. Každému to ovšem nemusí vyhovovat. Nejoblíbenější jsou sušáky na stěnu. Obvykle mají tvar žebříku, u kterého se přehodí ručníky přes jeho jednotlivá patra. Tvarů však existuje mnoho, může jít o otočné sušáky nebo třeba sušáky v podobě panelů. Důležité je také, aby byl sušák vzhledný, pokud máte luxusně zařízenou koupelnu, bude se vám hodit stylový sušák. Nenabízí se vám jen bílý elektrický sušák na ručníky, populární je také černý elektrický sušák na ručníky, ale nabízí se i další barevná provedení.

Další aspekty výběru

Možná pro vás bude důležité, jakou má sušák provozní teplotu. Důležité také je, aby šel snadno zapínat a vypínat. Na trhu se vám nabízí i modely s časovačem, které jsou velmi praktické, protože se vám pak sušák vypne sám a nespotřebovává vám energii navíc. Zajímat vás může i příkon, modely s vyšším příkonem mají obvykle i větší spotřebu. Ještě než si nějaký elektrický sušák ručníků koupíte, nejprve se inspirujte nabídkou, zvažte kritéria uvedená výše a následně zajisté vyberete správně.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte