Vybíráme umyvadlo se skříňkou

Umyvadlo, každý z nás ho použije mnohokrát za den. Když se však pořizuje nové, je vhodné dbát nejen na samotné umývadlo, ale i na skříňku pod ním. Mít umývadlo bez skříňky je velmi nepraktické, obzvláště pokud máte malou koupelnu. Prostor pod umývadlem tak zůstává nevyužitý, přitom je to nejlepší místo, kam můžete umístit mnoho důležitých věcí, od potřeb na holení až po mýdla a různou kosmetiku.

Proč dávat do koupelny zbytečné police a skříňky navíc, když je prostor pod umývadlem tak prostorný. Využijte ho. Někteří lidé si vybírají umývadlo a skříňku zvlášť. Praktičtější je v mnoha ohledech vybírat celý set umývadla a skříňky, který stačí do koupelny nainstalovat. Je před vámi výběr tohoto kusu nábytku a jste nerozhodní? Poradíme vám, jak neudělat chybu.

V první řadě myslete na rozměry

Nejlepší to mají ti, kteří mají velkou koupelnu a nejsou omezeni rozměry. Pokud však žijete v bytě, pravděpodobně vaše koupelna není největší a musíte si před pořízením správně vyměřit prostor pro umývadlo se skříňkou. Bylo by nemilé zjištění, kdybyste své peníze investovali do něčeho, co by se vám následně do koupelny nevešlo. Důležitý je také tvar koupelny, někteří mají umývadlo uprostřed stěny, ale jiní ho mají v rohu. Následně je vhodné hledat rohové umývadlo se skříňkou.

Pokud máte v koupelně dostatek prostoru, je vhodné zvážit nákup větší skříňky se dvěma umývadly. Snad nejrušnější částí každého dne je v domácnosti ráno. Pokud dospělí vstávají do práce ve stejnou dobu, ve kterou děti vstávají do školy, možná se celá rodina sejde u umývadla, kde budete stát ve frontě. Mít dvě umývadla může znamenat, že každé ráno ušetříte několik cenných minut navíc, abyste se mohli v klidu připravit. Myslete i na to, aby byl prostor pro otevírání skříňky, nevybírejte takový set, který bude sedět na milimetr, vždy počítejte s nějakou rezervou.

Koupelnová umývadla se skříňkou jsou v různých rozměrech. Často jsou poptávaná umývadla se skříňkou 50, 55, 60, 80, 100 cm.

Jaké provedení vybrat?

Některým vyhovuje jedna velká skříňka nebo zásuvka. Pokud je to malé umývadlo se skříňkou, pak je zajisté taková volba nejlepší. Pokud máte více prostoru, hodí se umývadlo, které má pod sebou rozdělené skříňky i zásuvky, které vám umožní si lépe zorganizovat své věci. Nabízí se vám dokonce také umývadla se skříňkou se zrcadlem. Nedělejte ukvapený výběr. Vždy je nejlepší inspirace, prohlédněte si všechny různé podoby a představujte si, jak budou ve vaší koupelně vypadat. Takový postup vám umožní snadno vybrat ideální řešení. Samozřejmě nevybírejte sami, ale svůj výběr si nechte potvrdit od ostatních členů domácnosti. Inspirace je důležitá, ale tu často nezískáte v jednom jediném obchodě, dejte si proto tu práci a shlédněte, jak vypadají modely v různých obchodech, následně můžete vidět, jaké má umývadlo se skříňkou OBI, Jika, Baumax a další obchody.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte