Proč vybrat rohovou vanu a na co si dát pozor?

Lidé by se podle způsobu koupání mohli snadno rozdělit na příznivce sprchových koutů a van. Někteří mají v koupelně obojí, ale většina z nás je ráda, když si může vybrat jednu z těchto variant. Pokud máte rádi, když si můžete po náročném dni lehnout do příjemné horké lázně, zajisté vás uspokojí jedině vana. Mezi stále populárnější varianty patří rohové vany. Do jakých koupelen jsou vhodné a co byste měli před nákupem zvážit?

Výběr rohové vany

V první řadě je třeba pochopit výhody rohové vany. Vzhledem ke svému tvaru nabízí rohová vana mnohem vyšší uživatelský komfort, protože v ní máte více místa To je také spojeno s tím, že pro napuštění budete potřebovat více vody. Tyto vany mají často odkládací prostor, kam si můžete dát třeba občerstvení, aromatické svíčky či cokoliv dalšího. Co se týče prostoru, nehodí se do malých koupelen, protože zde zbytečně zablokují důležitý prostor po pohyb. Nejlepší volbou jsou pro střední a velké koupelny. Z hlediska rozměrů se nabízí různé možnosti a je třeba si koupelnu správně rozměřit, aby se vám do ní vše správně vešlo. Pro některé bude dobrou volbou malá rohová vana, pro jiné velká. Oblíbenou volbou je rohová vana 120x120, rohová vana 130x130, rohová vana 135x135, rohová vana 140x140, rohová vana 150x100, rohová vana 150x150 a rohová vana 170x100.

Jaký typ vany?

Pokud se nemůžete s ostatními členy domácnosti shodnout na tom, jestli vybrat sprchový kout nebo vanu, můžete udělat kompromis. Nabízí se vám rohová vana se zástěnou, která nabídne pohodlí pro koupání i sprchování. Můžete tak kombinovat koupání nebo sprchování podle toho, na co máte zrovna náladu. Jelikože nabízí rohová vana více pohodlí, je vhodné uvažovat i o tom, jestli neinvestovat do modelu, který vám dopřeje ještě větší požitek z koupání. Skvělou volbou je rohová masážní vana, neboli rohová hydromasážní vana. Taková vana disponuje masážními tryskami, které vám zajistí příjemnou masáž nebo perličkovou koupel. Sice jsou takové vany podstatně vyšší investicí, ale je vhodné zvážit dlouhodobý požitek z takové investice. Koupání už nebude jen o hygieně, bude to skvělý zážitek, u kterého si uvolíte celé tělo. Nabízí se v různých provedeních podle počtu trysek i funkcí, rohová vana s vířivkou je stále žádanější.

Co byste měli brát ještě v potaz?

Nejčastější volbou je bílá rohová vana, ale na trhu se vám nabízí i vany v dalších barvách, takže můžete vybrat takovou, která se vám bude do koupelny nejvíce hodit. Budete se chtít ve vaně koupat sami nebo i s vaším protějškem? Nabízí se vám modely, které jsou stavěné tak, aby nabídly pohodlí pro koupání dvou lidí. Každé vaše koupání tak může být doprovázeno příjemnou romantikou.

Materiál rohové vany

Samozřejmě je důležitou volbou vhodný materiál vany. Mezi nejběžnější dnes patří akrylátové vany, které se nabízí v mnoha tvarech a jsou cenově dostupné. Vybrat si můžete i litinové vany, ty mají velmi dobré tepelněizolační vlastnosti a také velmi dlouhou životnost. Známou klasikou jsou ocelové smaltované vany. Možná si představíte starou smaltovanou vanu, kterou jste viděli ve svém starém interiéru, ale nabízí se dnes i moderní luxusní provedení, která mají skvělé vlastnosti a dlouhou životnost. K dispozici jsou vám i speciální materiály, jde třeba o vany z Quarylu, které mají hladký povrch, přesné hrany a vyznačují se vysokým leskem. Pokud máte neomezený rozpočet, můžete sáhnout po dřevěných vanách nebo kamenných vanách. Jde ovšem o luxusní záležitost, zde se pořizovací cena může pohybovat i ve stovkách tisíc korun. Jestliže je velká vana vyrobena z jednoho kusu dřeva nebo kamene, je třeba ji dát do koupelny často již při stavbě nebo rekonstrukci, protože s některými modely byste se skrze dveřní futra jen tak nedostali.

Co se týče nákupu rohové vany, vyplatí se nakupovat vždy značkové modely a ve specializovaných obchodech. Populární volbou je například rohová vana Ravak nebo rohová vana Teiko. Pokud potřebujete načerpat inspiraci, projděte si online nabídky nebo navštivte koupelnová studia, kde si můžete vany na živo prohlédnout a získat tak lepší představu o tom, jaký model by pro vás byl nejlepší volbou.

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte