Vybíráme sprchovou baterii

Sprcha je pro mnoho lidí neodmyslitelnou součástí koupelny a zdá se, že její popularita bude převažovat i v budoucnu. Je to i tím, že se lidé raději sprchují než koupu. Vliv má na to i spotřeba vody. Zatím co u sprchování spotřebujeme kolem 50 litrů vody, při koupání jsou to stovky litrů. Abychom se mohli pohodlně sprchovat, je třeba vybrat vhodnou sprchovou baterii. Možná si myslíte, že je to detail, ale při výběru možná budete zaraženi tím, kolik druhů sprchových baterií existuje. Možností je tolik, že si vyberou i ti nejnáročnější. Abychom vám výběr usnadnili, zkusíme si různá řešení představit. 

Jak bude vaše koupelna vypadat?

Samozřejmě se koupelny liší velikostí i uspořádáním. V malých bytech je jen jedna sprchová baterie, která slouží k mytí u umývadla a vede od ní hadice ke sprše. Uživatel si pak pomocí páčky nebo tlačítka přepíná mezi sprchou a umývadlem. Klasická vodovodní baterie se sprchou obvykle není vysokou investicí. Nejčastěji jsou ale baterie oddělené, jedna je u umývadla a další u vany nebo sprchového koutu.

U vany jsou nejčastěji vanové baterie se sprchou. Pokud jsou k tomu vhodné podmínky, velmi luxusní je podomítková baterie se sprchou.

Taková možnost je sice složitější na realizaci a dražší, ale vypadá na pohled lépe. Populární volbou jsou vanové baterie se sprchou, které jsou určené pro každého, kdo má vanu nebo vanu se zástěnou.

Můžete si tak vybrat, jestli se budete koupat nebo sprchovat. Zde není příliš mnoho možností. Mnoho možností nabízí sprchová baterie pro sprchové kouty. Zde můžete mít jen sprchu, kterou připevníte do držáku nebo můžete mít sloupcovou sprchu a u ní ještě sprchu s hadicí a přepínat mezi nimi můžete páčkou.

Tato volba je stále populárnější. Výrobců sprchových baterií je mnoho a nabízí mnoho provedení. Abyste si vybrali správně, je jen jedno řešení, projít si různé nabídky a pak si je porovnat, zajisté si mezi záplavou různých modelů vyberete vhodné řešení, které pro vaší koupelnu bude nejlepší. Sledujte samozřejmě rozměry baterií, aby do vašich prostorů správně pasovaly.

Sprchová baterie i v kuchyni?

V kuchyni se samozřejmě nesprchujeme, ale pokud máte velkou kuchyni s velkým nebo odděleným dřezem, zajisté vám přijde vhod dřezová baterie se sprchou, umožní vám pohodlnější a účinnější mytí nádobí, ale i různých potravin. Kuchyňská baterie se sprchou je velmi moderní volbou, ideální je vybírat masivní a vysoké modely, které vám nebudou u dřezu překážet a dají vám dostatek prostoru pro manipulaci.

Jaké provedení a výrobce?

V neposlední řadě sledujte design. Pokud máte interiér v moderním stylu, bude se vám hodit designová baterie. Pokud preferujete retro styl, může jít o klasickou nebo retro baterii. Důležitá je také barva, nejpopulárnější jsou chromové barvy, ale nabízí se také mosazné provedení, černé provedení, bílé provedení aj. Také myslete, jaké vám bude vyhovovat ovládání.

Někteří mají raději pákové ovládání, ale pořád jsou populární i ovládání s kohoutky a termostatické baterie. Co se týče prodejců a výrobců, vyplatí se jít za kvalitou. Nevybírejte vždy ty nejlevnější modely. Je třeba si uvědomit, že baterie musí být spolehlivá a měla by vám sloužit po mnoho let. Investici do kvalitního modelu zajisté časem oceníte. Populární volbou je sprchová baterie SIKO, sprchová baterie OBI, sprchová baterie Baumax nebo třeba sprchová baterie Hornbach.

 

 

Další zajímavé články

Nepřehlédněte