Jaká baterie bude nejlepší u vašeho dřezu?

Ačkoliv se to nezdá, u dřezu strávíme velké množství času. Myje se zde nádobí, oplachují se zde potraviny a také si zde myjeme při vaření ruce. Dřezovou baterii byste rozhodně neměli vybírat jen tak od oka, ale výběru by mělo předcházet pečlivé posouzení vhodného modelu a také inspirace u různých výrobců. Zjistíte, že některé druhy dřezových baterií vám přinesou mnohem větší komfort při manipulaci s nimi a budete rádi, že jste je vybírali s rozmyslem. Pokud už máte zastaralou dřezovou baterii nebo už nefunguje tak, jak by měla, je nejvyšší čas investovat do nové. 

  • Rady, jak vybrat dřezovou baterii

Z hlediska ovladatelnosti se nám nabízí kohoutkové a pákové. Kohoutkové nejsou příliš praktické, protože máme často mastné nebo jinak zašpiněné ruce a potřebujete ladným pohybem zapnout vodu. Páková dřezová baterie je všestranná. Ohled byste měli brát na materiál, nejčastější je sice nerez, ale nabízí se vám také granitové, chromové, keramické nebo třeba mosazné dřezové baterie. Je zde snadné pravidlo, snažte se materiál baterie vybírat podle materiálu dřezu. Pokud by baterie i dřez vypadaly jinak, nebylo by to ani z estetického hlediska příliš pěkné. Samozřejmě se bere v potaz i design. Pokud máte dům v retro nebo vintage stylu, bude se vám do kuchyně hodit retro dřezová baterie, ale jelikož se většina lidí snaží o moderní vzhled, měli by vybírat baterie s moderním designem. K dispozici vám jsou i různá barevná provedení, například černá dřezová baterie

Co se týče umístění, vybírat si můžete stojánkové, sklopné nebo nástěnné dřezové baterie

Nejčastější jsou stojánkové. Nástěnné se dávají na místa, kde povedou přímo ze zdi a je potřeba si dát velký pozor na to, abyste vybrali baterii s vhodnou roztečí. Sklopné se umísťují obvykle pod okna, aby šla bez problému otevřít. Stojánková dřezová baterie vám dává mnoho prostoru a skvěle se s ní manipuluje. 

  • Moderní trendy

Moderním trendem je zejména dřezová baterie se sprchou, zde můžete z baterie vytáhnout praktickou sprchu, se kterou se bude lépe umývat nádobí i potraviny. Oceníte ji u velkých a také u dělených dřezů. Nemusíte ani se sklenicemi chodit až ke dřezu, stačí se natáhnout pro sprchu a natočit si třeba sklenici vody. Mnoha lidem vyhovuje dřezová baterie s elektrickým ohřevem vody, která je velmi praktická, pokud potřebujete vodu o konkrétní teplotě. Takové baterie jsou pochopitelně větším výdajem, ale mnoho lidí tuto funkci ocení. Jste z tolika možností zmatení? Vyberte jednoduše takovou dřezovou baterii, která se vám bude nejvíce líbit a zároveň se vám s ní bude v kuchyni nejlépe manipulovat. 

Jelikož se očekává, že by vám měla dřezová baterie spolehlivě sloužit co nejdéle, nesnažte se kupovat za každou cenu ty nejlevnější modely. Na prvním místě by měla být kvalita. Skvělou volbou je například dřezová baterie Franke, dřezová baterie Grohe nebo dřezová baterie SIKO.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte